Skip links

Jak zacząć? Szybka wskazówka.

Chcemy zacząć, gdy wszystko będzie idealnie.

Gdy będziemy w pełni gotowi.

Gdy nie będziemy się niczego obawiać

Gdy będziemy wszystko wiedzieć

A gdy już zaczniemy – chcemy ekspresowo dołączyć do grona najlepszych. Już od pierwszego dnia ma być pięknie albo chociaż od pierwszego miesiąca.

To jedna z tych rzecz, która sprawia, że w ogóle nie jesteśmy w stanie ruszyć z miejsca. Nie zaczynamy lub szybko się wypalamy, bo blokuję nas niechęć do ciężkich i mozolnych początków.

  • Nie chcemy procesu tworzenia i budowania wszystkiego po kolei.
  • Nie chcemy porażek.
  • Nie chcemy przechodzenia przez to co trudne.

Chcemy wyników. I chcemy ich jak najszybciej.

Wiesz czego jeszcze chcemy?

Osiągnąć to co osoby, które podziwiamy, ale bez przejścia tej drogi co oni.

Bez tych trudnych początków, bez szukania siebie, bez prób i błędów, bez tego całego czasu, bez porażek. Oni to zrobili to ja też mogę, z tym, że kupię kilka kursów i osiągnę to co oni znacznie szybciej i łatwiej. Naprawdę myślisz, że jak kupisz kurs, gdzie ktoś zdradza Ci „10 rzeczy, o których chciałby wiedzieć, gdy zaczynał prowadzić swój projekt” to Cię to ominie?

Nie, nie, nie ominie Cię to co najlepsze.

  • Musisz mieć trudny początek.

Po to, aby pokazać sobie i światu, że naprawdę tego chcesz, a nie, że jest to tylko kaprys, bo usłyszałeś, że można w ten sposób szybko i łatwo zarobić pieniądze czy stać się rozpoznawalnym.

  • Musisz nie umieć pewnych rzeczy.

Po to, aby szukać i przy okazji znaleźć inne rzeczy, których nie wiedziałeś, że nie umiesz oraz że ich potrzebujesz.

  • Musisz nie wiedzieć do końca jak to zrobić i w którym dokładnie kierunku pójść.

 Po to, aby podczas szukania i błądzenia poskładać różne kawałki układanki i wytworzyć swój własny niepowtarzalny styl i markę.

  • Musisz nie mieć efektów przez jakiś czas.

Po to, aby odnaleźć w robieniu tego pasję i upewnić się, że to jest to co chcesz robić. A nic nie daję takiego potwierdzenia lepiej jak robienie czegoś mimo braku efektów.

Jeśli zbyt szybko dorośniesz, zbyt szybko to się zadzieję to ominie Cię wiele kluczowych elementów, których zadaniem jest poskładanie wszystkiego do kupy. Te elementy, których nie chcesz są potrzebne. Co więcej one są czasami kluczowe.

Po co miałbyś szukać tego co Cię wyróżnia, swojego stylu i niepowtarzalności, skoro masz efekty i bez tego? Nie potrzebujesz tego szukać, więc nie szukasz, jeśli nie szukasz to nie znajdujesz, jeśli nie znajdujesz to nie masz.

Tu chodzi o coś więcej niż pieniądze czy fani. To nie jest droga do celu. To podróż. Wiele możesz się tutaj nauczyć, rozwinąć, znaleźć to czego nawet nie wiedziałeś, że szukasz.

Przeszedł Ci przez głowę pomysł aby coś robić. Pomyślałeś o tym, że chcesz to robić. Dlaczego? Skąd on się pojawił? Dlaczego akurat ten pomysł, a nie inny?

To sprawka intuicji, jakiegoś przeczucia, może głosu serca. To coś bawi się z nami, nie odkrywa kart. Wskazuję tylko start i pierwszy krok. Tyle jednak Ci w zupełności wystarczy. Nie wierz mi jednak na słowo. Sam sobie zadaj pytanie – czy intuicja kiedyś mnie zawiodła?

To prawda, nie wiesz co Cię czeka na tej drodze i jak to się wszystko potoczy, ale możesz być pewien, że intuicja zawsze kieruję Cię tam, gdzie jest to dla Ciebie dobre. Bez względu na to co się wydarzy – zyskasz.  

Po prostu zaufaj i pójdź za tym. Daj się prowadzić. Idź tam, gdzie czujesz, że masz pójść. To Twój kierunek. Jeśli podejmiesz decyzję i zrobisz pierwszy krok wszystko się zmieni.

Leave a comment